Nette gezerken bi sitede rastgeldim.. Çok eğlendim. Sizlerle de paylaşmak istedim ;)DÜNYANIN “
En Küçük Oyuncak Ayısı:

Sadece 3,5 mm boyundaki bu minik ayıcık Alman heykeltraş Bettina Kaminski. tarafından yapılmış. Ama bakmayın öyle küçük olduğuna yapımı oldukça zormuş…En Küçük İnsanı:

Sadece 54 cm boyundaki Nelson de la Rosa dünyanın en kısa insanı olarak biliniyor. Videosu için buradan:::En Küçük Okulu:

Önceleri 400 öğrencisi olan Çindeki bu okul sonraları herkesin göç etmesi ile sadece bir öğrenci ve öğretmenle kalakalmış.En küçük bebeği:

Rumaisa, yaşamayı başarabilen en küçük bebek, sadece 224 gram (kutu koladan bile daha hafif) ağırlığında doğmuş. Daha 26 haftalıkken doğan bebek şuab oldukça sağlıllıymış…En küçük Sanat Eseri:

Resimde bir iğne deliğinden gördüğünüz minik özgürlük anıtı heykeli dünyanın en küçün sanat eseri. Willard Wigan isimli heykeltraş onu bir pirinç tanesinden oyarak yapmış.En küçük Websitesi:

Dünyanın en küçük websitesi ise sadece 16×16 piksel boyutunda…En küçük Viyolini:

Sadece 4,1 cm boyutundaki viyolin Eric Meissner tarafından yapılmış…En küçük Balığı:

Schindleria brevipinguis türünden olan bu balık 7mmlik boyu ile dünyanın en küçük balığ ünvanını elinde bulunduruyor.En Küçük Canlı Organizması:

Archaea mikrobu 200 nanometre boyundaki bu mikrop neredeyse büyükçe bir virüs boutlarında…En küçük Kedisi:

Sadece 15cm boyundaki Mr. Peeples dünyanın en küçük kedisi…En küçük Köpeği:

Sadece 13 cm boyundaki Ducky dünyanın en küçük köpeği hatta Mr. Peeples’dan bile daha küçük…En küçük İneği:

Vechur Cow. türü olarak bilinen bir inek türü (90 cm) dünyanın en küçük ineği. Resimde 16 yaşındaki bir vechur cow ile 6 yaşındaki karma bir ineği görüyorsunuz.En küçük Tiyatrosu:

Sadece 72 metrekare olan dünyanın en küçük tiyatrosu Cinema dei Piccoli 63 kişilik kapasitesi ile 70 yıldır çalışıyor…En küçük Atı:

Neredeyse 50 cmlik boyu lie Thumbelina dünyanın en küçük atı…En küçük bilgisayarı:

linux işletim sistemine sahip Picotux 100bir transistorden birazcık fazlaca boyu ile dünyanın en küçük bilgisayarı…