SADIK KALMAK EMEK VE KARAR İSTER
SADIK KALMAK, EMEK VE KARARLILIK İSTER

Her şeyin olduğu gibi aldatmanın da bazı sebepleri ve bir alt yapısı vardır. Sizinle bu konudaki gözlemlerimi paylaşmak istiyorum. Umarım sizin için yararlı olurlar.Aldatmak, intihar etmek gibidir ve intihar edenlerin çoğu gerçekte ölmek istemezler. Aldatan erkeklerin çoğu da, aslında bu amaçla güne başlamazlar. İntihar fikrinin bir diğer yanıysa, genellikle zamanla olgunlaşmasıdır. Fakat aldatma eylemi, aniden de ortaya çıkabilir. Dolayısıyla, bir gözlemci olarak, aldatma eyleminin çoğunlukla, zihinsel bir hazırlıkla değil, aslında “boş bulunmakla” ortaya çıktığına inanıyorum.Erkeklerin çoğu, evlerinden aldatmak için çıkmazlar. Fakat aldatma sürecini hazırlayan şartları küçümsedikleri için kendilerini bu kapanda bulurlar.Bu kapana düşmek istemeyen erkeklerin ciddiye alması gereken ilkeler:1. Eşinize veya partnerinize sadık kalmak konusunda kararlı olun: Bu durumda zihniniz ve kalbiniz size yardımcı olacaktır. Aldatma konusundaki fırsatları ya görmezsiniz veya ilgilenmezsiniz. Sözgelimi cep telefonunuzun veya bilgisayarınızın masaüstü resmi olarak ailenizin fotoğraflarını kullanın. Sık sık bu fotoğrafa bakın.
2. Fırsat maliyeti teorisini iyi öğrenin: Her şeyin bedeli vardır, hiçbir seçim bedelsiz değildir. Eşini aldatmanın ve başka bir kadınla birlikte olmanın masrafı az, ama maliyeti büyük olabilir ve öyle olur da. Diyelim ki, bir kere hata yaptınız. Pişman olun. Devam ederseniz, er ya da geç ortaya çıkacağını bilin. Çünkü sıklıkla yaptığınız şeyler, size doğal gelmeye başlarlar ve bu duygu hareketlerinize yansır.
3. Evli olmanın, başka kadınlara karşı gözlerinizi kör etmediğini bilin ve kabul edin: Evli erkekler, kadınları daha iyi tanırlar ve onlara bir çeşit yakınlık hissederler. Bu yakınlık sadece seksle ilgili değildir, kadınların davranışlarını ve duygularını daha çok çözebilmekle ilgilidir. Kız kardeşlerine değer veren erkeklerin de kadınlara daha çok şefkatli ve anlayış besledikleri söylenir.
4. Aşkın, aldatmaya engel olmayabileceğini bilin ve bu konuda aşka fazla güvenmeyin: Aşık erkek aldatabilir. Aldatmaya engel olan şey, aşkın kendisi değil, aşka duyulan saygıdır.
5. Evliliğin değil, bu kavrama duyulan saygının aldatmayı engellediğini bilin: Evlilik kavramına ciddî olarak saygı duyun, bu duyguyu besleyin ve güçlendirin.
6. Zaaf duyduğunuz kadın tiplerini veya özelliklerini bilin ve bu tip kadınlardan uzak durun: Bazı erkekler, sohbeti hoş kadınlara, bazıları sarışınlara vs diğerlerinden daha çok zaaf duyarlar. Bir erkek, zaaflarını bilmelidir. Zaaflarını göz ardı etmek en büyük zaaftır. Gerçekten ilgi duyduğunuz kadınlardan uzak durmalısınız. Unutmayın profesyoneller kendilerini aldatmazlar. Medenî görünme kaygısını bırakın ve uzak duruşunuzu da gizleyin. Bu da, dikkatleri size çekebilir.
7. Bedava danışmanlığa soyunmayın: Kadınlar, kendilerini dikkatle, yargılamadan ve saygıyla dinleyenlere karşı ilgi ve saygı duyarlar. Erkekler de öyledir. Fakat kadınların etkilenmesi risk taşır. İşiniz gerektirmiyorsa, evli bir erkek olarak kadınlarla sohbetlere girmeyin, onlara danışmanlık yapmaya kalkmayın. Ruhunuza ısınan bir kadın, size de ısınır ve bu sonu belirsiz bir süreç demektir.
8. Dikkat çeken özelliklerinizi farkında olun ve gereksiz yere sergilemeyin: Sözgelimi ses tonunuz güzel olabilir. Konuşmalarınızla gereksiz yere show yapıp, karşı cinsin ilgisini çekmeyin. İlgilenilmek, insanı ateşler. Sözgelimi “seçilmiş” bir erkekler oldukları için evli erkekler bir çok kadına da ilginç gelirler. Bunu unutmayın.
9. Kadınlar ve erkekler arasında ezelî bir tanışıklık vardır: Başka bir deyişle bir kadınla yeni tanışmış bile olsanız, aslında yaratılıştan beri tanışıksınızdır. Suya, ateşe ve karşı cinse “yiğitlik” olmaz. Yüzmeyi, ateşi kontrol etmeyi ve karşı cinsle ilişkilerinizde kontrolü elde tutmayı bilmiyorsanız, yaptığınız “ateşle oynamaktır.”
10. Eşinizin bazı konulardaki eksiklerini bahane yapmayın: Unutmayın siz de mükemmel bir erkek değilsiniz. Sözgelimi eşinizle sohbet etmeye zaman ayırmıyorsanız, eşinizin başka bir erkekle sohbet etmesi hoşunuza gider miydi? Cevabını siz düşünün.
11. İnsanların eşlerini aldatmak ve seks yapmak için yola çıkmadıklarını bilin: Her şey sonradan gelişir. Konuşmalar, buluşmalar ve tebessümler, süreci işletirler. Sadece medyanın seksi olarak nitelendirdiği kadınlar değil, bir şekilde hoşlandığınız ve beğendiğiniz her kadın da zamanla size seksi gelebilir.
12. Seks, sadece fiziksel ihtiyaçları gidermenin yolu değil, aynı zamanda bir duygu aktarımıdır: Dolayısıyla bir erkek sadece çiftleşmek için seks yapmaz. Sevgisini, şefkatini veya yakınlığını iletmek için de seksi bir dil olarak kullanabilir. Bu ifadenin Türkçesi şudur: Şefkat, sevgi veya saygı duyduğunuz bir kadınla da cinsel yakınlık yaşamak olasıdır. Bu konuda kendinizi kandırmayın.
Bütün bunları yapmak size çok mu gereksiz geliyor! Seçim sizin.——————-www.radyocu.com