Hafif Uyku’nun ırk değil renk yazısı ile ilgili bakınırken Yahoo’da “does human genetical difference exist” diye arattırdım ve bu sayfa 1’inci eşleşme oldu. “Irkları birleştirmişken birde bu mu?” dedim.

Uzun uzun anlatıyor çok okuyamadım Ama bahsedilen yeni bir insan geleneği oluşturmak. İslamı Hrıstiyanligi Yahudiliği aynı dinde birleştirmek. Yazılı tarihlerin önyargısız açık fikirli insanlar eşliğinde karşılıklı alışverişle doğrulusunu saptamak.Amaçlarını ise yeni geleğimizi oluşturup SUPRANATIONAL dünyaya ulaşacak entellektüel kişilere politik zemin hazırlamak olarak özetliyorlar. İnsanlara da çağrı yapıyorlar.

Forumlarına bakınca pekte olumlu tepki almış olduklarını söylemek zor. Bu kadar tepki almasının sebebi bilinen tarihin süpheli olduğunu söylemeleri. İddialarina göre gerçek Jerusalem şu anda bildiğimiz Kudüs değilmiş. Gerçek Jerusalemgüzeller güzeli İstanbul‘muş!! ve Hz. İsa’daİstanbul’da yaşamış ölmüş, mezarıda halen buradaymıs.

Yuşa hazretleri

Yuşa hazretlerinin Beykoz’daki türbesini Hz İsa’nin mezarinin adresi olarak gösteriyorlar. Yuşa hazretlerinin kimligi konusunda doyurucu bir kaynak bulmak konusunda zorlandım. Irak’ta ve Jerusalem’ yaşadığı biliniyor. Nasıl ve nerede öldüğü, İstanbul’a nasıl geldiği konusu muallakta! Özel okul ve Anadolu liseleri sınavlarına hazırlanırken gitmişliğimden hatırladığım, gidenlerde hemen hatırlayacakları, bu mezarın en ilginç özelligi 17 metre olmasıdır. Bu zatın kim olduğu çok bilinmemesine rağmen çok kutsal biri oldugu hastaların şifa bulmak için gittikleri telaffuz edilir.

İşte bu noktada Jesus=Yusa benzetmesini yapıyorlar. İstanbul’un anlatılan Jerusalem’e, Hz İsa’ninda yeri bilinmeyen ama anlatılan mezarının bu mezarın benzerliğine dikkat çekiyorlar. Hz. Yusa biliniyor, ama Kuran-ı Kerim de ismi geçmiyor. Şurada ve şurada kimliği hakkındaki kafa karıştıran yazılar bulabilirsiniz.

Ayrıca bu yeni gelenek konusuna benzer tartışmalar, konuyla ilgili bahsedilenler Hrıstiyan alemlerinin de rahatsızlık vermiş. Bir Yahudi oyunudur oynanan denmişGenler ırklar güme gitti anlayacağınız :)