10marifet’te neden ve nasıl paylaşım yapılır?

10marifet’te el emeği ürünlerinize yer veriyoruz. Yaptığınız ya da çevrenizde yapılmış olan el emeği işleri güzel fotoğraflar ve açıklama metniyle paylaşım alanına girin. Kontrolden geçirip yayına alacağız, alamıyorsak da nedeni ile birlikte size geri göndereceğiz.

Eğer el işi atölyesi, kursu düzenliyorsanız, bunun haberini de verebilirsiniz.

İnternette yabancı bir kaynakta görüp beğendiğiniz el işini paylaşmak istiyorsanız kaynak linki ve açıklama ile paylaşabilirsiniz.

Satış yapanlar, size sesleniyoruz:

Screen Shot 2016-10-11 at 11.10.10

Sevgili satış yapan marifetliler… 10marifet, ürünlerinizi satabileceğiniz en güvenilir kaynaklardan biridir. 10marifet’te yer almak, sizi sattığınız ürünlerin arama kategorisinde iyi yerlere çıkarır. Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer bulmanıza yardımcı olur. Bunu sadece kendi sitenizde, Facebook ya da Instagram sayfanızda vs. paylaşımlar yaparak sağlayamazsınız. Yeni türeyen el işi siteleri de kusura bakmasın ama 10marifet olarak, 10 senedir bu alanda var olmamız ve işimizi gerçekten çok özenerek yapmamız nedeniyle bu konuda en üst düzey desteği buradan alırsınız. O nedenle, satış için yapmanız gereken şu:

 1. 10marifet’e üye olun. Epey kolay.
 2. Bol bol paylaşım yapın. Paylaşımlarınızda iyi fotoğraf, iyi içerik sağlayın. İşte o zaman yükselme şansınız artar. Bir örnek verelim: Google’a “amigurumi bebek” yazın. 1. sırada çıkan yazı, 10marifetli bir üyemizin paylaşımıdır. Bu kadar genel bir aramada en üst sırada çıkmasının nedeni, 10marifet’te bol bol iyi paylaşım yapmasıdır. Siz de konunuzu en iyi anlatan kişilerden biri olun. Temiz, güzel, detaylı paylaşımlar yapın. detay vermekten, açıklama yapmaktan kaçınmayın. Yazmaya üşenmeyin. Uğraşmadan iyi sonuç alınamaz.
 3. Sitenizde, sosyal medya kanallarınızda güzel ve özenli paylaşımlar yapın. Bizim sitemizde ve bu kanallarda yaptığınız paylaşımlar, tutarlı ve estetik oldukları sürece sizi yükseltir.
 4. 10marifet, sizi sadece Google’da yükseltmekle kalmaz, ayda 1 milyon kadın ziyaretçinin geldiği bir site olarak, paylaşımlarınızı potansiyel alıcıların aktif olarak görmesini sağlar.
 5. 10marifet, alanınızda ünlü olmanıza yardımcı olur. Ünlü olursanız, çok satış yaparsınız.
 6. 10marifet, güçlü Instagram ve Facebook kanallarında sizi paylaşır. Bir bütün olarak hepsinde size destek verir. Bizimle iletişimde olun. 10marifetli olun. Elimizden geleni yaparız.
 7. Bize her gün bol bol soru gelir; “şu şu satılık mı, ne kadar” diye. Sizi cevaplarımıza eklemekten memnuniyet duyarız. Yeter ki paylaşımlarınız güzel olsun, işlerinizi özenli sunun. Profilinizi de detaylı olarak doldurun.

Not kısmında satış kimliğinizle ilgili bir şeyler yazabilirsiniz. İletişim Kanallarında da insanların size ulaşabilecekleri yerler ile ilgili tüm adresleri yazın. Bunların hepsi, profil kutunuzda görünecek. Ve zamanla size satış olarak geri dönecek.

Profiliniz sizin vitrininiz. Onu güzel kullanın. Biz de size elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

10marifetliyiz. Beraberce daha çok kazanacağız.

Ve tabii ki ücretsiz.

*

10marifet’te paylaşım yapmak için sadece satış yapmak gerekmiyor elbette. Bildiklerinizi paylaşmak, insanlara ilham vermek, blogunuzu ya da sosyal medya kanallarınızı tanıtmak gibi sebeplerle de paylaşım yapıyor çoğu üyemiz.

Nasıl paylaşım yapılır?

 • Paylaşımınıza başlık koyun.
 • Paylaşımınıza en az 100 kelimelik metin ekleyin. Aslında bu yeterli değil, ama şimdilik bu şekilde. Doğrusu, en az 300 kelimelik iyi içerik girmek.
 • Paylaşımınızın metni kopyala-yapıştır olmasın. Kendi sitenizde bile olsa, daha önce bir yerde yayınlanmış metni kabul edemiyoruz. Yepyeni yazı bekliyoruz.
 • Fotoğraflarınız güzel olsun. Net, aydınlık, işi iyi gösteren fotoğraflar çekin.
 • Yasalara aykırı, aleni şekilde ticari rant elde etmeyi hedefleyen spam/reklam yazıları yayımlanmayacaktır.
 1. Önce giriş yapmış olmalısınız. Eğer üye değilseniz, en üstteki kayıt ol butonunu kullanarak kolayca üye olun.

Screen Shot 2016-10-10 at 14.01.49

2. Sen de paylaş butonu ile şu sayfaya geleceksiniz:

Screen Shot 2016-10-10 at 14.03.33

3. Açıklayıcı, temiz bir başlık yazın:

Screen Shot 2016-10-10 at 14.05.03

4. Metninizi anlaşılır ve bilgi verici olacak şekilde yazın. En az 100 kelime olmalı.

Screen Shot 2016-10-10 at 14.13.44

5. Link vermek isterseniz, ilgili kelimeyi seçip, zincire benzeyen butonu seçerek, açılan alana ilgili adresi yazabilirsiniz:

Screen Shot 2016-10-10 at 14.15.10

6. Resim eklemek için, resim ekle butonuna basın:

Screen Shot 2016-10-10 at 14.16.31

Karşınıza çıkan alandan, fotoğraf yükleyebilirsiniz:

Screen Shot 2016-10-10 at 14.17.11

İsterseniz galeri de yapabilirsiniz:

Screen Shot 2016-10-10 at 14.18.14

7. Her şey tamam diyorsanız, bize göndermek için ilgili butonu tıklayın:

Screen Shot 2016-10-10 at 14.39.10

Gerisi bizde, sorun etmeyin.

Herhangi bir sorunuz olduğunda her zaman bilgi@10marifet.org adresine e-posta atarak sorabilirsiniz. Teşekkür ederiz.